בית היסטורי במושב

בית היסטורי במושב

בית זה נבנה בשנת 1935 והיה שייך לאחד ממייסדי ביצרון, מושב קטן על יד החוף המזרחי של הים התיכון. הנכס ממוקם בקרב שדות ירוקים, פרדסים וכן גינת קקטוסים מרשימה. פרדסים אלו שימשו השראה לשינוי המבני – באנלוגיה הזאת, חדרי הבית מסמלים את שורות העצים והחלל המרכזי (פינת האוכל + המטבח) מסמל את התלמים. הבית, במצבו הראשוני, היה מחולק לחדרים חדרים כנהוג בתחילת המאה ה-20. בהשראת הפרדס החלטנו לפתוח את הציר המרכזי של הבית, וכך ליצור מרחב שמכניס אור ואוורור טבעי משני צידי הציר, כך יצרנו חלל המורכב מהחדש והישן גם יחד.

פרויקט זה עוסק בהשבחה היסטורית וחומרית הכוללת שימוש בריצוף טרצו ותריסי עץ בהשראת המקור. כמו כן דלתות הפנים הובאו מפירוק. הבית יושב על חלקה של 4 דונם הכולל מבני משנה כגון הלול תרנגולים וכן יחידה שהמשפחה בנתה לטובת ילדם המתבגר וכעת משמש בתור יחידת אירוח.

ניגשנו לפרויקט זה במטרה לשלב בעיצוב את מורשת הבית ואת המיקום הגיאוגרפי תוך כדי יצירת חלל מודרני עבור בעלת הבית. התוצר הסופי הינו בית מזרח ים תיכוני המעניק מרחב פרטי שבו בעלת הבית יכולה ליהנות מיופיו של הטבע הסובב אותה וכן לשהות במרחב המכבד ומזכיר את קודמיה.