לופט בשמי תל אביב

לופט בשמי תל אביב

עיצוב פנים ותכנון דירת מגורים לזוג שהחליט לעבור מבית פרטי גדול המכיל את כל הפונקציות האפשריות, לדירת 95 מ”ר, הממוקמת בקומה ה-41 באחד ממגדלי המגורים הגבוהים בישראל. תכנון הלופט האורבני נבע מהנוף הנשקף מכל עבר:  גורדי השחקים, קו האופק של השמיים והים. יחד יצרו את המושג המוביל בתכנון ה– SKYLINE.

קו האופק הגיאומטרי הפך לגרפיקה של ארונות הקיר המתפרשים על גבי כל החלל הציבורי מקצה לקצה כמו גורדי השחקים המשתקפים מבעד לחלון הנגדי. יחד הם יוצרים הקבלה גרפית וקומפוזיציה מונדריאנית (פיט מונדריאן) וגיאומטרית כאחד. אלמנט המתיחה הטוטאלי של ארונות האחסון, מהמטבח אל עבר הסלון, מכיל בתוכו פתרונות רבים ופונקציונליים.

החלל הפרטי מופרד מהציבורי במחיצות מראה שחורה המאפשרת גמישות וזרימה תנועתית במעברים עם יצירת מתח של שקיפויות שונות בחלל. החלל הפרטי המתוכנן כיחידת לופט בפני עצמה מחולק ע”י מחיצה נמוכה המפרידה בין חלל העבודה לחלל השינה הפנימי ביותר. ארון הבגדים בחדר השינה תוכנן כאלמנט טוטאלי המכיל בתוכו את כיור הרחצה ומוביל אל חלל הרחצה. חלל הרחצה, מהווה מעבר דו כיווני עם דלתות זכוכית מותזת מהשירותים הפרטיים/לאורחים לחדר השינה, וכך מאפשר דו שימושיות הן לפרטי והן לציבורי.